Zapraszam serdecznie na stronę  mojego bloga.

W przyszłości zamierzam wydać tutorial- Jak malować na tkaninie a przede wszystkim książkę"jak malować róże".Na tym blogu pokażę na żywo czynności związane z malowaniem na tkaninie i meblach...itp.Już pojawiły się krótkie tutoriale,zapraszam !
Tu znajdziesz moje prace na tkaninie i meblach.Malowane ręcznie obrusy,serwetki, sukienki wieczorowe,suknie ślubne,elementy strojów regionalnych ,torebki to rzeczy ,które wyglądają przepięknie.Malowidła można ozdobić brokarem .

Jak malować by uzyskać odpowiedni trwały efekt:

Malujemy farbami do tkanin ,są one z dodatekiem medium ,które uelastycznia je ,wtedy farba się nie kruszy i nie spiera.Farbę nakładamy cienko na zwilżony i uprany wcześniej materiał ,jeśli malujemy takniny.Malowany detal należy zaprasować 5 min. po 24 godzinach schnięcia z lewej strony przez białą kartkę.Ciemną powierzchnię materiału należy podgruntować białą farbą w celu uzyskania intensywnego koloru.Nie gruntujemy tylko białego,kremowego i jasno beżowego materiału.Malowidło należy pokryć dodatkowo lakierem akrylowym ,który zabezpiecza detal nie tylko przed spieraniem ,ale i przed ścieraniem.Detal powinnen dobrze wyschnąć przed pierwszym praniem najlepiej od 1-3 miesięcy.Oczywiście nie wszystkie pomalowane tkaniny nadają się do prania w pralce automatycznej ,niektóre z nich czyścimy chemicznie ,bądz wogóle nie poddajemy czyszczeniu ,wtedy pomalowane detale tym bardziej zostają nie naruszone przykład kożuszki ze skóry naturalnej,elementy strojów regionalnych... 


Jak prać pomalowane tkaniny

Pomalowane tkaniny przeznaczone do prania mechanicznego pierzemy w pralce automatycznej do 40 stopni w przedziale jedwab ,bawełna ,z małą ilością detergentów,lekko odwirować ,nie wyżymać ręcznie.W celu jak najdłuższej żywotności malowidła najlepiej prać ręcznie.Wilgotną tkaninę zaprasować z lewej strony i gotowe! Temperatura prasowania odpowiednia do rodzaju tkaniny.Zapraszam!