Zapraszam serdecznie na stronę  mojego bloga.

W przyszłości zamierzam wydać tutorial- Jak malować na tkaninie a przede wszystkim jak malowac róże.Na tym blogu pokażę na żywo czynności związane z malowaniem na tkaninie i meblach...itp.Już pojawiły się krótkie tutoriale,zapraszam !
Tu znajdziesz moje prace na tkaninie i meblach.Malowane ręcznie obrusy,serwetki, sukienki wieczorowe,suknie ślubne,elementy strojów regionalnych ,torebki to rzeczy ,które wyglądają przepięnie.Malowidła można ozdobić brokarem,wygląda to pięknie .

Jak malować by uzyskać odpowiedni trwały efekt:

Malujemy farbami do tkanin ,są one z dodatekiem medium ,które uelastycznia je ,wtedy farba się nie kruszy i nie spiera.Farbę nakładamy cienko na zwilżony i uprany wcześniej materiał ,jeśli malujemy takniny.Malowany detal należy zaprasować 5 min. po 24 godzinach schnięcia z lewej strony przez białą kartkę.Ciemną powierzchnię materiału należy podgruntować białą farbą w celu uzyskania intensywnego koloru.Nie gruntujemy tylko białego,kremowego i jasno beżowego materiału.Malowidło należy zabezpieczyć dodatkowo lakierem akrylowym ,który zabezpiecza detal nie tylko przed spieraniem ,ale i przed ścieraniem.Detal powinnen dobrze wyschnąć przed pierwszym praniem najlepiej od 1-3 miesięcy.Oczywiście nie wszystkie pomalowane tkaniny nadają się do prania w pralce automatycznej ,niektóre z nich czyścimy chemicznie ,bądz w ogóle nie poddajemy czyśczeniu ,wtedy pomalowane detale tym bardziej zostają nie naruszone przykład kożuszki ze skóry naturalnej,elementy strojów regionalnych... 


Jak prać pomalowane tkaniny

Pomalowane tkaniny przeznaczone do prania mechanicznego pierzemy w pralce automatycznej do 40 stopni w przedziale jedwab ,bawełna ,z małą ilością detergentów,lekko odwirować ,nie wyżymać ręcznie.Wilgotną tkaninę zaprasować z lewej strony i gotowe! Temperatura prasowania odpowiednia do rodzaju tkaniny.Zapraszam!